VE ZNAMENÍ PŘIROZENOSTI


PROSTŘENÝ STŮL INSPIROVANÝ PŘÍRODOU

Ať už zdravější jídlo, více jízdy na kole nebo produkování méně odpadu: Způsob našeho myšlení, našeho chování a našeho života se během posledních let silně změnil. A to se odrazilo i do téma bydlení. S trendem bytového dekoru „Natural Living“ se naším bytem prohnal čerstvý vítr – a přivál k nám spoustu přirozené krásy. Náš domov se tak promění v místo, kde se můžeme pořádně nadechnout, uvolnit a odpočinout.

I v našich jídelnách a na prostřených stolech se trend Natural Living náležitě promítl, to nazýváme pak následovně: „Natural Dining“. A které nádobí, materiály, tvary a barvy potřebuje Vaše tabule, aby splnila nároky aktuálního trendu a dodala Vašim čtyřem stěnám tu správnou útulnou náladu? To vám prozradíme v našem následujícím článku. 

JÍDELNÍ STŮL JAKO STŘEDOBOD DOMOVA

U jídelního stolu a kolem něj se odehrává život. Setkává se tu rodina a přátele, společně začínají svůj den nebo se uvolní u večeře a vychutnávají zbytek dne. A zde také začnete tvořit přirozený vzhled Vašeho stylového domova.

Dřevo, bambus a ratan jsou materiály číslo jedna pro Váš stůl, sezení i doplňky. Především neopracované dřevo jako je akátové nebo jasanové dřevo vykouzlí příjemnou a se světlem harmonizující atmosféru, ta je přeci pro přirozený vzhled u tabule tolik stěžejní a typická. Nápadné žilkování tento vzhled ještě umocní.

Co se barvy týče, držte se spíše při zemi. Přirozený styl bydlení si přeci zakládá na kombinaci jednoduchých zemitých a písčitých barev, šedé a bílé. Jediným barevným akcentem snad mohou být svěží zelené rostliny, ty přidají prostoru extra porci přírody a přirozenosti.

Pro případ, že dojde na slavnostní příležitost, přidejte jednoduše trochu zlata! Nádherně kontrastuje s jednoduchým přirozeným vzhledem a celému prostoru dodá lesk a šmrnc.

PROŽÍVÁME REVIVAL: NÁDOBÍ VE STYLU 70. A 80. LET

Z jídelního stolu je podium. Dekorace poslouží jako rekvizity. A hvězda večera? No samozřejmě nádobí! V organických tvarech, s přirozenými skvrnkami, jemnými liniemi, individuálními barevnými akcenty, malými nerovnostmi, hranami a okraji: v harmonii s přirozeným trendem interiéru servírujte nádobí vintage vzhledu, které připomíná 70. a 80. léta minulého století, ano, už je opět v kurzu.

O jedinečný nyní oblíbený ručně vyráběný design nádobí se postará takzvaná zrcadlová glazura.  Při této tradiční výrobě se glazura na výrobek nanáší až při druhém vypalování. Výsledek je nepředvídatelný a nelze jej ovlivnit, takže je každý díl nádobí naprostý unikát. Malé nerovnosti jsou zcela přirozené a navíc žádané. Protože „nikdo není dokonalý“ – a to je na tom to krásné.

VÍCE UDRŽITELNOSTI DÍKY PŘIROZENĚJŠÍM A RECYKLOVANÝM MATERIÁLŮM

Udržitelnost hraje u stylu Natural Living a Dining důležitou roli. Tudíž se maximálně využívají především přírodní suroviny a recyklované materiály.

Přirozeně laděná dekorace na stole si vystačí i bez ubrusu. Úplně postačí příbor a nádobí přímo na prostém dřevěném stole. A výhodou je, že tento vzhled podtrhne přirozenost aranžovaných dekorací. Pokud se ovšem nechcete vzdát ubrusu či běhounu na stůl, zvolte raději hrubě tkané látky.  Len je sice náchylnější k pomačkání, ale díky tomu je představitelem autentického přirozeného šarmu. Především v jemných barvách, jako například v béžové, nabízí dokonalý podklad pro Vaši přírodou inspirovanou dekoraci.

Ať už s ubrusem nebo bez, prostírání a podtácky ochrání před skvrnami jak ubrus, tak i stůl a navíc propůjčí celému vzhledu efektní šmrnc. Můžete vybrat klasiku z bavlny či filcu. Ale i juta, mořská tráva, ratan nebo méně známá rafie získávána z palmových listů budou působivým doplňkem Vaší Natural Dining tabule.  

Dekorace z dřeva krásně ladí s nádobím v tradičním hrnčířském stylu a s přirozeně vyhlížejícím ubrusem. Klidně kombinujte různé druhy dřeva, co třeba světlé akátové dřevo spolu s tmavým mangovníkem v antickém vzhledu. Vznikají tak působivé kontrasty.

V interiérovém odvětví se nyní dříve než jindy materiál recykluje. Tímto způsobem mohou dostat zdánlivě bezcenné věci nový život. Právě papír, ale i sklo lze úžasně recyklovat. Láhve od vína a džbány vyrobené ze starého skla, se lesknou v lehce nazelenalém tónu a tu a tam se objeví malinkaté bublinky. To je stylovka!

V zásadě platí u stylu Natual Dining základní pravidlo: Vše, co nám příroda skýtá, lze použít jako dekoraci. Hitem jsou nyní i trávy, chomáče, větvičky a sušené květiny. Propůjčí prostřenému stolu nuance původních krás přírody. Tak popusťte uzdu Vaší fantazii. To nejkrásnější na přírodní dekoraci je, že ji můžete využít snad úplně všude, jednoduše splyne s okolím.

 

Opravdu si přejete smazat položku z košíku?
 
 
Smazat