Fakta a čísla


V roce 1829 byla v Neuss založena společnost Wilhelm Josten Söhne. Tato společnost vlastnila obchodní dům Josten, který byl více než 150 let v Porýní první volbou při nákupu všech výrobků pro domácnost, a to od jemného porcelánu a hrnců, až po vysavače.

Butlers GmbH & Co KG vyrostla z tohoto rodinného podniku ve společnost, které se podařilo důkladně modernizovat průmysl skla, porcelánu a keramiky.

V roce 1999 bratři Wilhelm a Paul Jostenové otevřeli spolu s Frankem Holzapfelem první pobočku společnosti Butlers v Kolíně nad Rýnem a okamžitě získali zástupy nadšených zákazníků.

V den zahájení činnosti bylo zákazníkům k dispozici 100 pomocníků, aby tito odnesli zákazníkům jejich nákupy až domů.

V roce 2005, po otevření více než 50 prodejen v Německu, společnost Butlers roztáhla křídla a rozšířila svou působnost do Londýna, Basileje a Vídně, spolu se svými dceřinými společnostmi Butlers Trading Ltd a Butlers Handel GmbH.

V roce 2006 licenční partner otevřel první neevropský obchod v Dubaji.

V roce 2007 byl spuštěn nový internetový obchod, který nabízí celý sortiment on-line, což je pro středně velké firmy značně neobvyklé.

V roce 2010 společnost Butlers rozšířila spolu se svou dceřinou společností Butlers Comercio España S.L., S.C.  svou působnost do Španělska. První španělská pobočka byla otevřena v hlavním městě Madridu.

Na podzim 2012 pak Butlers přichází také do České republiky, v Praze otevírá své první dva obchody. O rok později pak spouští i internetový obchod butlers.cz.

Butlers - více než 160 obchodů v Německu i v zahraničí, 1.100 zaměstnanců a 40 milionů zákazníků ročně.

Opravdu si přejete smazat položku z košíku?
 
 
Smazat