paperplane social-pinterest social-facebook social-twitter instagram email social-pinterest google-plus bag
Ve spolupráci s Catandcook.cz LaPetit.sk Smoothcooking.cz Chefparade.cz LaCollezione.cz

Italská kuchyně


Italská kuchyně patří mezi nejlepší kuchyně světa. Je také jedna z nejstarších, původ řady pokrmů sahá až do starověkého Řecka a Říma. Také je rozdílná region od regionu. Jiné pokrmy nalzenet na Sicílii a jína např. u Lago di Garda.

Mezi nejpoužívanější suroviny patří  těstoviny, rýže, množství vynikajících sýrů (parmazán, gorgonzola, ricota), maso, ryby. Světoznámá je i sušená šunka prosciutto. Itálie používá hodně zeleniny, olivový olej, kapary, pomeranče, česnek, bazalku a jiné bylinky… Nechybí ani klobásy a salámy, slovo salám dokonce pochází z italského „salame“ (solená uzenina, maso). Oblíbenými nápoji je víno a káva, Itálie patří mezi největší exportéry vína na světě.

Nejznámějšími pokrmy kromě pizzy, rizota a těstovin je polévka minestrone, telecí řízečky saltimbocca, carpaccio nebo sladký dezert tiramisu.

Krémová tomatová polévka

Krémová tomatová polévka Polévka

Tak jednoduché, tak dobré! Tato jemná tomatová polévka si zaslouží pravidelné místo ve Vašem jídelníčku. S čerstvou bazalkou na vrch, je to lahůdka.

30 MIN PORCE 4
ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zuppa di pomodoro

Zuppa di pomodoro Polévka

Jemná rajčatová polévka

Oblíbená rajčatová polévka nejen na zahřátí. S lahodnou lžící smetany uprostřed, která polévku zjemní a dodá ještě lahodnější chuť.

45 MIN PORCE 5
ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pane Bianco

Pane Bianco Příloha

Bílý chléb

Tradiční italský pečený chléb s bylinkami. Ideální jako příloha k polévce nebo na přípravu bruschetty.

65 MIN PORCE 5
ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Ubriaca pera

Ubriaca pera Dezert

Hruška přelitá čokoládou

Vynikající hruška vařená v bílém víně se šafránem a aromatickou čokoládou. Neobvyklý dezert, který si Vaši hosté určitě zapamatují.

35 MIN PORCE 5
ČÍST CELÝ ČLÁNEK


| 1 |