paperplane social-pinterest social-facebook social-twitter instagram email social-pinterest google-plus bag

Připraveno ve spolupráci s Catandcook.cz LaPetit.sk Smoothcooking.cz Chefparade.cz LaCollezione.cz

Recepty


Francouzská kuchyně Francie

Francouzská kuchyně

Francouzská kuchyně je velice pestrá a rozmanitá, nezahrnuje pouze vína a sýry (roquefort, camembert, brie...), ale klade také velký důraz na zeleninu a mořské plody.

Přečíst recepty »

Italská kuchyně Itálie

Italská kuchyně

Italská kuchyně patří mezi nejlepší kuchyně světa. Je také jedna z nejstarších, původ řady pokrmů sahá až do starověkého Řecka a Říma. Také je rozdílná region od regionu. Jiné pokrmy nalzenet na Sicílii a jína např. u Lago di Garda.

Přečíst recepty »

Letní osvěžení

Letní osvěžení

Na horké dny plné sluníčka se těšíme celou zimu. Připravili jsme si pro Vás několik receptů na chladivé letní osvěžení plné čerstvého ovoce i bylinek. 

Přečíst recepty »

Saláty

Saláty

Saláty nemusí být nudné, fádní, jen zelenina a nic víc. Nás saláty baví a ne jen tak obyčejné saláty. Zelenina je nedílnou součástí jídelníčku a zde naleznete několik receptů, jak takový salát povýšit na plnohodnotnou lahůdku plnou čerstvých ingrediencí a pestrých kombinací. 

Přečíst recepty »

Sezonní speciality

Sezonní speciality

Vyberte si to pravé ve správný čas. Je mnoho potravin, které nesou přívlastek sezonní. Gurmáni, odborníci na zdravou výživu či špičkoví restauratéři si místních potravin váží a rádi je využívají především v období, kdy mají tu pravou chuť.

Přečíst recepty »

Sladké potěšení

Sladké potěšení

Tečka za dobrým jídlem se schovává v dezertech. Každá země má svůj originální dezert. K Itálii neodmyslitelně patří zmrzlina (gelato) nebo dobře známé Tiramisu. Ve Francii je zas typickou sladkostí Crème brûlée nebo Tarte Tatin, známější jako obrácený koláč s jablky.

Přečíst recepty »

Snadno a lehce

Snadno a lehce

Pro vykouzlení lahodných a tělu prospěšných pokrmů nemusíte v kuchyni trávit hodiny. Stačí čerstvé sezónní suroviny, trocha kreaitvity a inspirace našimi recepty. Nezapomeňte, že láska ke svému tělu prochází především žaludkem, tak se neodbývejte.

Přečíst recepty »

Vánoční pečení

Vánoční pečení

Vánoce bez cukrovinek si snad neumíme ani představit, mlsáni u pohádek a filmů prostě k svátkům patří. Připravili jsme pro Vás tradiční recepty našich maminek a babiček, ale také jejich moderní verze. Bez vůně skořice nebo vanilky by to přeci nebylo ono. 

Přečíst recepty »

Zavařování

Zavařování

Domácí džemy plné čerstvého ovoce jsou srdcovou záležitostí každého. Na rozdíl od marmelád obsahují pořádné kousky ovoce a proto patří k těm neoblíbenějším. Po ochutnání si už nedovedete představit teplý máslový croissant bez této pochoutky. Připravili jsme si pro Vás recepty ze sezónního ovoce, kterého je v létě všude plno a které Vás budou zásobovat vitaminy během zimních měsíců.

Přečíst recepty »